איך לבחור חברת בניית אתרים?

חיפוש חברת בניית אתרים מעלה שאלות רבות כמו, מה הופך חברת בניית אתרים אחת לטובה יותר על פני האחרת? איזו חברה הכי מתאימה לצרכים שלך ואיזו חברה תפתח לך את האתר הטוב ביותר? אם אתה צריך מפתח שיבנה אתר למסחר באינטרנט (eCommerce), איך אפשר לדעת שהחברה הספציפית אכן מומחית לבניית אתרי מסחר באינטרנט? אם אתה לא יודע יותר מידי על עולם האינטרנט, כמו ברוב המקרים, מנכ”ל מבין בתחום העסקים ופחות בתחום האינטרנט, המאמר הבא יכוון אותך מה לחפש ועל מה רצוי לשים דגש.

בחירת חברה לבניית אתרים דומה מאוד לבחירת מישהו שיבנה בית. אתה רוצה בית שנראה טוב, שמשרת את המטרה ואמין. השלב הראשון במציאת החברה שיכולה לספק את שלושת אלו הוא למצוא חברה עם צוות מנוסה. תוודא שהחברה פועלת בתעשייה כבר מספר שנים ולחברי הצוות יש ניסיון במה שהם עושים.

רצוי גם שתוודא כי יש בחברה צוות פיתוח ולא רק אדם אחד. אם אדם אחד יבנה את הבית שלך, התוצאה תהייה בהתאם. צוות של אנשי פיתוח הוא הכרחי. לשם פיתוח ובניית אתר אינטרנט אנו צריכים מעצב גרפי, מפתח וכן איש קידום אתרים מקצועי. אלו מבטיחים שהאתר יבנה באופן הכי טוב שאפשר. זה מקביל לבניית בית ראוי באמצעות צוות של בנאים. החשמלאי עושה את מה שהוא יודע לעשות וגם השרברב תורם את חלקו. עבודה באופן הזה, מביאה ליצירת מוצר סופי שהוא באופן ניכר יעיל יותר מאשר מוצר שנוצר על ידי אדם אחד.

תיק עבודות, ובשפה המקצועית פורטפוליו

בחינת תיק העבודות של חברה לבניית אתרים היא הדרך הטובה ביותר להיות בטוחים שהחברה יכולה ויודעת לפתח את סוג האתר שהעסק שלך צריך. כמובן, שלרוב החברות לא יהיה בפורטפוליו בדיוק את אותו האתר שאתה רוצה, במיוחד אם אתה מתכוון לפתח אתר שיתאים בדיוק לצרכים של החברה שלך, אך תשתדל לבדוק ולוודא שהם אכן פיתחו אתרים דומים או אתרים שיש בהם את הפונקציונאליות והתכונות שאתה רוצה שיהיו באתר שלך. אם אתה צריך אתר שיאפשר לגולשים לקנות באתר, תוודא שלחברה שאתה בוחר יש ניסיון בפיתוח אתר למסחר באינטרנט, תיכנס לאתר שפיתחה ותנסה אותו. תסתכל על עבודות העיצוב של החברה, האם הן מוצאות חן בעייניך? האם הסטייל העיצובי מתאים לסטייל של האתר שלך? ולעולם את תהסס לבקש לראות עוד דוגמאות או לראות דוגמאות ממוקדות יותר.

היכן ממוקמת החברה?

תוודא לחברה שאתה בוחר יש משרד ומיקום נגיש כדי שתוכל להיפגש אתם במידת הצורך. גם כדי למנוע כל סוג של הונאה שעלולה להתרחש עם “חברה”, שהיא אדם אחד.

שירות לקוחות

הדרך שבה חברה מתייחסת ללקוחות שלה היא לרוב מראה להתנהלות החברה ולאיכות המוצר שהיא תפתח. שים לב שאתה מקבל מענה לשיחות או שלפחות חוזרים להודעות שלך. אתה אפילו יכול ללמוד על מהירות העבודה של החברה על פי מהירות התגובה שלהם לבקשה שלך להצעת המחיר. עם זאת חשוב לזכור כי בחינת הבקשה, האלמנטים והתמחור עלולים לקחת מספר ימים עד שבוע. עיכוב קליל יכול להתפרש לטובה שכן החברה מגיבה ברצינות לבקשה שלך, בוחנת את הצרכים, את אפיון האתר ומתכננת את הצעת המחיר באופן הכי מדוייק שאפשר כדי להימנע מ”הפתעות” עתידיות.

המלצות והפניות אמתיות

מעבר להמלצות שבחרה החברה להציג באתר שלה, רצוי לדבר גם עם לקוחות נוספים שעבדו עם החברה. אתה יכול לבקש מהחברה אותך עם לקוחות כאלה ולחלופין אתה יכול ליצור קשר עם אותן חברות שהאתרים שלהם מופעים בתיק העבודות שמציגה החברה שאתה בודק. רצוי לדבר עם חברות שהיו להן צרכים דומים לצרכים שלך.

מחיר אתר אינטרנט

כמובן שהשאלה שכולם רוצים לקבל מענה עליה היא, כמה עולה אתר אינטרנט? זו שאלה שאין עליה תשובה ברורה. הייתי ממליץ שתשאל את השאלה אחרת, למשל, מה בדיוק אני מקבל מאותה חברה עבור סכום כסף מסוים? ושאלה נוספת היא, בכמה אתר כזה או אחר ישפר את ההכנסות שלך? כלומר חישוב ה ROI. עם זאת, רצוי לזכור שזול יכול לעלות ביוקר, על כן בדקו מה אתם כן מקבלים וגם מה אתם לא מקבלים והאם אתם צריכים את מה שאתם לא מקבלים.

בניית אתר בטכנולוגיית קוד פתוח או קוד סגור ?

אתחיל בהצגת ההבדלים בין חברה לבניית אתרים שבונה אתרים בקוד סגור וביו חברה שבונה בקוד פתוח. פיתוח אתר בקוד סגור משמעו שרק החברה שתפתח את האתר תוכל לערוך שינויים ועדכונים באתר, כלומר לשם תחזוקת האתר תהיו חייבים להמשיך לעבוד ולשלם לחברה שפיתחה את האתר (משמעו, “אתם ביידים שלהם”). לעומת זאת, פיתוח אתר בטכנולוגיית קוד פתוח מאפשר לך להמשיך לעבוד עם חברה אחרת שתתחזק את האתר בכל זמן שתרצה. כלומר, במידה ולא תרצה להמשיך לעבוד עם אותה חברה שבנתה את האתר, אתה לא חייב ואתה חופשי לקבל את הגישה לקוד, למערכת ניהול תוכן ולהעביר את תחזוקת האתר לחברה אחרת או אפילו לעשות זאת בעצמך באמצעות מערכת ניהול ידידותית כמו וורדפרס, ג’ומלה או דרופל. חשוב מאוד לשאול את השאלה הזו ואכן לוודא כי החוזה מעגן בתוכו את הבחירה שלך.

רוצים לדעת עוד, למשל, איזה סוגי אתרי אינטרנט יש ואיך בוחרים, או מהו אתר תדמית , ולמאמרים נוספים.

לפגישת ייעוץ חינם, השאר פרטים בטופס ליצירת קשר ונציגנו יחזרו אלייך.